plecak
Plecak

Jak wybrać plecak do uprawiania turystyki pieszej?

Jaki jest najlepszy plecak dla ciebie? Ponieważ nie ma odpowiedniego modelu dla wszystkich, zależy to od tego, co robisz, kiedy i dokąd zmierzasz i jak długo trwa Twoja podróż. Znajomość tych rzeczy pomoże ci określić, ile rzeczy musisz nosić. Dodatkowo będziesz potrzebował odpowiednio dopasowanego paczki i systemu zawieszenia, który poradzi sobie z twoim ciałem i ciężarem, który na nim włożysz.

Wybór właściwej objętości

plecakNa rynku dostępnych jest sporo plecaków, od małych plecaków po pełnowymiarowe modele zaprojektowane na sześć miesięcy na Szlaku Appalachów. Na szczęście na twoich plecach paczki są coraz mniejsze w ciągu ostatnich 20 lat, nie tyle ze względu na technologię pakowania, co na ulepszenie sprzętu kempingowego. Obecnie namioty są lżejsze, podobnie jak śpiwory, piece i inne niezbędne rzeczy. Wybór rozmiaru jest bardzo ważny i powinien odzwierciedlać twoje potrzeby. To jest jak wybór sloty online, oba powinny sprawić, że poczujesz się komfortowo i szczęśliwy ze swojego wyboru, abyś mógł z niego korzystać przez wiele lat. Objętość opakowania odnosi się do ilości miejsca wewnątrz opakowania, mierzonej w litrach (lub w niektórych przypadkach w calach sześciennych). Wiele dużych plecaków zawiera objętość, w litrach, w nazwie, np. EMS LONG TRAIL 70 lub The North Face Terra 35. Który tom jest dla ciebie najlepszy? To zależy od tego, do czego go używasz i co musisz nosić.

Minimalistyczny Plecakplecak

Minimalistyczny lub ultralekki backpacker wybiera najlżejszy, najbardziej kompaktowy sprzęt i wolałby poświęcić rzeczy, które inni mogą uważać za potrzeby, niż nosić duży ładunek na plecach. Dla tego backpackera, śpiwór jest prawdopodobnie izolowany przez najwyższy gęsiego puchu, a oni zwykle zostawiają w domu worki i worki z namiotem. I zapomnij o zmianie ubioru.

Tradycyjne Backpacking

Jeśli jesteś typowym backpackerem (takim jak 90% z nas), który bierze normalną ilość sprzętu, wybierz paczkę na większym końcu skali. Na zimę będziesz potrzebował dużo większego plecaka do noszenia dodatkowych ubrań, cieplejszego śpiwora i cięższego, solidniejszego namiotu. Ponadto, jeśli zabierasz ze sobą swoje dzieci, postaraj się nosić ze sobą trochę jedzenia i sprzętu.

Dopasowanie zestawu: określenie rozmiaru tułowia

plecakNiezależnie od tego jaki plecak wybierzesz, musi on pasować do długości twojego tułowia. Aby określić swój rozmiar, sięgnij za szyję, pochyl głowę do przodu i znajdź kręgi C7: To kość najbardziej wystająca z górnego grzbietu. Następnie zlokalizuj grzebień biodrowy. To szczyt biodrowej półki po bokach bioder. Na koniec, niech ktoś weźmie taśmę pomiarową z tkaniny, aby odejść od kręgosłupa C7 w dół do punktu pleców, który jest na tym samym poziomie co grzebień biodrowy biodra. Ta odległość jest twoją długością tułowia. Aby opakowanie pasowało poprawnie, odległość od górnej części paska na ramię do pasa biodrowego musi odpowiadać długości tułowia. Należy pamiętać, że długość tułowia nie jest równa wysokości. Wysoka osoba może mieć krótki tors, a mniejsza może mieć stosunkowo długi tułów. Wszystkie pełnowymiarowe plecaki powinny zawierać zakres długości tułowia w calach. Należy pamiętać, że niektóre paczki mają regulowaną długość tułowia, co oznacza, że odległość między paskami naramiennymi a pasem biodrowym może zostać wydłużona lub skrócona, podczas gdy inne mają stałą długość. Należy również pamiętać, że niektóre paczki są sprzedawane w wielu rozmiarach, więc długość tułowia może być różna w zależności od rozmiaru.