Indonezja
Aktualności

Jak podróżować samotnie jako kobieta i czuć się bezpiecznie?

Co roku tysiące kobiet, młodych i starych, podróżuje do Europy samodzielnie. Można również użyć tego samego wyroku, którego używasz w domu, aby podróżować pojedynczo. Zacznij od ostrożności i dowiedz się jak podróżujesz, co ci się podoba. Stwórz warunki, które prawdopodobnie okażą się na korzyść, a będziesz mieć bezpieczniejszą, gładszą, bardziej przyjemną podróż. Kradzież i molestowanie to dwa duże obawy dla kobiet. Jeśli podróżowałaś samotnie w Ameryce, jesteś bardziej niż przygotowana na Europę. W Ameryce kradzież i nękanie są szczególnie przerażające ze względu na ich związek z atakiem. W Europie rzadko, jeśli kiedykolwiek, usłyszysz o przemocy. Oto kilka porad dotyczących bezpiecznych i przyjemnych podróży:

Upewnij się, że jest jak najbardziej niezależna

Bądź samodzielna i dobrze przygotowana, dzięki czemu nie musisz polegać na kimś. Pamiętaj aby nosić gotówkę, mapę, poradnik i słownik. Idź celowo z głową do góry – wtedy wyglądasz tak, jakbyś wiedziała, dokąd zmierzasz. Jeśli zgubisz się w nieprzyjaznej okolicy, bądź rozsądna, o kogo prosisz o pomoc. Poszukaj innej kobiety lub rodziny, lub wejdź do sklepu lub restauracji, aby poprosić o wskazówki dojazdu lub zbadać mapę. Podczas korzystania z bankomatów wypłaty środków pieniężnych korzystaj z nich w ciągu dnia na ruchliwej ulicy, a nie w nocy, gdy jest ciemno z niewiele osób.

Jak bezpiecznie poruszać się w miejscach transportu publicznego?

Bądź aktywna gdy mowa idzie o transporcie publicznym. Przed wyjazdem z miasta warto rozważyć odwiedzenie dworca kolejowego lub autobusowego, z którego będziesz musiała odejść, więc będziesz wiedziała, gdzie to jest, jak długo trwa dotarcie do niego, jeśli będzie to bezpieczne i jakie usługi ma. Potwierdź czas wyjazdu. Jeśli pójdziesz późno w nocy, a dworzec autobusowy lub kolejowy nie jest biezpieczne, poproś właściciela hotela, jeśli możesz spędzać czas w holu lub sali śniadaniowej – na ogół nietkniętych wieczorem – dopóki nie będziesz musiała skierować się na stację. Kawiarnie, w tym kawiarnie internetowe o długich godzinach, są również bezpiecznym i produktywnym miejscem do czekania. Podczas jazdy pociągiem należy unikać spania w pustych przedziałach. Jesteś bezpieczniejsza, dzieląc przedział z rodziną. Jeśli to możliwe, warto jest wypożyczyć kanapę dla nocnych pociągów.

Jakie są niektóre strategie, aby oderwać niepożądaną uwagę podczas podróży?

Najbardziej skuteczną strategią odchylania niechcianej uwagi za granicą jest poznanie wymagań dotyczących skromności i znaczenia gestów przed wyjazdem do tego kraju.

Na przykład w Nepalu, Indonezji i Malezji ważne jest, aby kobiety nosiły rzeczy, które pokrywają kolana i ramiona. To prawda w wielu krajach i ukrywanie się często jest oznaką szacunku. Ważne jest, aby unikać zbyt upojonego lub samodzielnego wychodzenia poza mrok w pewnych obszarach – co dotyczy obu płci – i zawsze musi być zachowany szacunek, ale nie zapomnij też wymagać szacunku dla siebie. Jeśli będziesz szukać sposobów na dobrze spędzony czas w kasynie, musisz znać czy zasady gry w pokera w kraju odwiedzenia nie różnią się od innych.

Czy trudno jest rozmawiać z mieszkańcami nowego kraju?

Mówienie do mieszkańców jest jednym z najbezpieczniejszych rzeczy, które można zrobić, ponieważ są tymi, którzy wiedzą o okolicy i mogą powiedzieć, gdzie iść i co dalej. Bonus: prawie zawsze otrzymasz naprawdę dobre informacje o tym, gdzie jeść rozmawiając z lokalną osobą. To jest najlepsze! Couchsurfing, rozmawianie z właścicielami swojego pensjonatu, lub spędzanie czasu w miejscach, gdzie mieszkają tubylcy, jedzą i szczególnie interesują się kulturą – to świetne sposoby na poznawanie i pogawędzanie z miejscowymi ludźmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *