O Krynicy Zdrój

Krynica Zdrój, przepięknie położona miejscowość uzdrowiskowa Beskidu Sądeckiego, należy do jednych z najbardziej znanych i cenionych ośrodków turystyki górskiej oraz sportów zimowych.

Otoczona szesnastoma rezerwatami przyrody, może poszczycić się unikalnym w swojej skali bogactwem atrakcji przyrodniczych oraz krajobrazowych. Z ich piękna czerpać mogą zarówno miłośnicy wędrówek pieszych, jak i amatorzy trekkingu rowerowego oraz białego szaleństwa. Przyroda tego zakątka bez względu na porę roku urzeka swoją świeżością i pięknem.

W zimie, Krynica Zdrój oferuje swoim gościom mnogość tras narciarskich, o rożnej klasie trudności, z których najsłynniejsza to Jaworzyna. Ten nowoczesny ośrodek narciarski położony na wysokości 1114 m n.p.m., należy do jednych z najpopularniejszych miejsc uprawiania sportów zimowych. Osiem tras narciarskich o różnym poziomie trudności i łącznej długości niemal 10 km, fachowo przygotowane i utrzymane nartostrady, najdłuższa w Polsce, oświetlona „fisowska jedynka”, to tylko część infrastruktury przygotowanej dla miłośników nart i snowboardu.

Poza Jaworzyną, innymi miejscami cieszącymi się dużą popularnością wśród narciarzy i snowbordzistow są Słotwiny oraz Wierchomla.

W lecie Krynica Zdrój i jej okolice przeistaczają się w kipiącą zielenią oazę. Otaczające miejscowość dziewicze lasy oferują ponad 160 km szlaków turystycznych. Podobną długość mają czekające na amatorów dwóch kółek trasy rowerowe. Prowadzące szczytami gór, malowniczymi dolinami i przecinające górskie potoki szlaki z powodzeniem mogą zaspokoić gusta każdego zarówno tego, kto lubi poznawać góry pieszo jak i na rowerze.

Krynica Zdrój to również jedno z najbardziej uznanych miejsc lecznictwa uzdrowiskowego. Liczne ujęcia wód zdrojowych cenione są, jako skuteczne metody kuracji wielu schorzeń oraz profilaktyki zdrowotnej.

Poza atrakcjami krajoznawczo-sportowo-uzdrowiskowymi Krynica Zdrój jest również prężnym ośrodkiem kulturalnym. W muzeum Nikifora można poznać malarską spuściznę jednego z najbardziej znanych polskich malarzy, a na przełomie sierpnia i września uczestniczyć za sprawą Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury w karnawale muzyki operowej i operetkowej.

W Krynicy Zdroju można także poddać się specjalistycznym zabiegom odnowy w certyfikowanych ośrodkach odnowy, spróbować oryginalnych specjałów kuchni góralskiej w jednej z licznych restauracji, a na koniec dnia potańczyć, w którymś z popularnych klubów.

Możliwości są nieograniczone.