góry
Aktualności

Najbardziej niebezpieczne błędy wędrówek na pieszo

Stanie na szczycie wzgórza po długiej i wyczerpującej wycieczce, pozwala łatwo poczuć się niezwyciężonym. Ale czy wiesz że beztroscy turyści częściej znajdują niebezpieczne żmije na swej drodze, spadają z urwiska lub mają kłopoty w inny sposób – w rzeczywistości istnieje wiele sposobów na błędy podczas wyprawy turystycznej. Okazuje się, że może to być kilka prostych błędów dla początkujących lub oszczędnych skrótów, które nawet doświadczeni piesi są winni zabrać. Nawet najbardziej utwardzony szlak może zostać złapany nieprzygotowany. Oto kilka najczęstszych i możliwych do uniknięcia błędów na pieszych wyprawach.

Brak przygotowania i niewłaściwa odzież

 

Jest stare powiedzenie, że „To nie jest zła pogoda, tylko nieodpowiednie stroje”, które należy pamiętać, jeśli chodzi o zbieranie stroju turystyki pieszej. Jedną z rzeczy, której noszenia jest warto uniknąć podczas pieszych wędrówek, jest bawełna, a dokładniej dżinsy. W kontakcie z wilgocią materiał ten staje się bardzo ciężki i zimny, co powoduje, że bardziej prawdopodobne jest drżenie, a także przeziębienie.

Zamiast tego wybieraj lekkie, oddychające materiały i jeśli deszcz jest przewidywany upewnij się, że są wodoodporne też. Jeśli planujesz wędrówkę w zimie, upewnij się, że rozgrzewasz się, dodając warstwę ciepłego ubrania.

Samotne wędrówki turystyczne

Nie ma nic podobnego do bycia w przyrodzie, ale gdy wychodzisz na pierwszą wycieczkę, możesz chcieć przynieść kogoś bardziej doświadczonego. Wyjeżdżanie z kimś, kto jest regularnym turystą nie tylko pomoże ci zachować bezpieczeństwo, ale oznacza, że możesz podnieść poręczne wskazówki i wskazówki, które sprawią, że poczujesz się bardziej pewny, kiedy wreszcie będziesz na pojedynczej podróży.

Jeśli nikt nie jest w stanie przyjechać z tobą, upewnij się, że dasz komuś znać, dokąd zmierzasz i jaką trasę masz na oku. Oznacza to, że w sytuacji awaryjnej, twoi bliscy znają obszar, w którym jesteś i będzie można łatwo ciebie zlokalizować. Jest to ubezpieczeniem. Podobnie jak darmowa gra z bonusem – możesz cieszyć się wszystkimi przyjemnościami w grze od kasyna bez konieczności wydawania własnych pieniędzy. Więc kto w ich zdrowym umyśle nie zgodziłby się na to? A podczas wycieczek pieszych, twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze, zwłaszcza gdy jesteś początkującym, więc upewnij się, że wykonasz wszystkie niezbędne kroki, aby upewnić swoje bezpieczeństwo.

Podróżowanie z dala od szlaku

Kiedy jesteś w lesie i tracisz szlak, każde drzewo wygląda tak samo. Przynieś mapę i kompas – i poświęć trochę czasu, aby nauczyć się ich używać – podczas spaceru. Wiele osób polega na urządzeniach GPS lub po prostu pobierz mapy PDF do smartfona, ale zawsze należy je uzupełniać mapami papierowymi (baterie zawsze się skończą). Ale najlepszym sposobem na uniknięcie tego jest po prostu nie podróżowanie samemu na nieznanych drogach. Nawet najbardziej doświadczeni podróżnicy często trzymają się lepiej znanych ścieżek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *