podróżny
Aktualności

5 kluczowych wskazówek, które pomogą chronić rzeczy podczas podróży

Jeśli ktoś chce wziąć to, co jest twoje, zabierają to. Możesz mieć najbezpieczniejszy bagaż, wymyślne zamki, zatrzymać się w najlepszych recenzowanych hotelach lub AirBnB, ale jednym małym poślizgu, jednej chwili nieuwagi, i poofu, to, co jest twoje, jest teraz kimś innym.

Ten przewodnik nie polega na utrzymaniu aparatu w bezpiecznym miejscu, albo w telefonie. Sprzęt bezpieczeństwa podróżnego to ogromny przemysł, ale to w dużej mierze dla twojego umysłu. Plecak z antysabotażem nie będzie oznaczał niczego, gdy ktoś go wyrwie. Aluminiowy bagaż jest niczym w obliczu przecinaków śrubowych.

Czy jest prawdopodobne, że będziesz się okradziony podczas urlopu? Nie. Ale nawet tak, istnieją proste kroki, które możesz zrobić, aby upewnić się, że coś uciążliwego (kradzieży telefonu) nie staje się czymś znacznie poważniejszym (kradzież tożsamości).

1) Włącz wszystko

 

Prawie każde urządzenie ma możliwość żądania hasła. Jeśli tego nie zrobiłeś, zrób to. Jeśli ktoś wyrwa telefon, na przykład pomyśl o wszystkim, do czego mają dostęp: poczta elektroniczna, social media, aplikacje bankowe itp. Nie ma powodu, aby nie używać hasła.

I w szczególności chodzi o hasło numeryczne. Opcje kodów swipe w wielu telefonach są złym pomysłem i nie są bezpieczne. Przechyl telefon, gdy jest wyłączony, w świetle. Zauważyć smugi? Prawdopodobnie dokładnie w schemacie Twojego kodu. Biometria (odciski palców itp.) Są również świetne, chociaż prawdopodobnie potrzebują także kodu zapasowego.

Jeśli wszystko jest chronione hasłem, jeśli ktoś dostanie urządzenie, najgorsze może zrobić to wytrzeć go i sprzedać. Prawdopodobnie nie mogą uzyskać danych.

2) Wszystko dwukrotnie

Wiele stron internetowych zezwala na „dwuosobową autoryzację” lub „uwierzytelnianie dwuskładnikowe”. Chociaż trochę denerwujące, absolutnie to zrobić. To, co wymaga, wymaga dwóch kroków podczas logowania się z nieznanego urządzenia. Pobierz nowy telefon lub tablet? Zwykle musisz tylko raz ją sprawdzić, wprowadzając kod przesłany przez SMS do telefonu komórkowego lub e-maila. Inne czasy to tylko odblokowanie telefonu i naciśnięcie przycisku „tak to ja”. Ale zaloguj się za pośrednictwem komputera w domu i potrzebujesz tylko hasła.

Dzięki temu, niektórzy, którzy starają się uzyskać dostęp do swojego konta, potrzebują Twojego hasła i dostępu do Twojego e-maila lub telefonu.

Nie uniemożliwia to dostępu w całości, ale znacznie utrudnia dostęp osób trzecich do swoich kont.

3) Auto-backup wszystko

 

Kiedy we Włoszech ukradziono wszystkie moje narzędzia, szkoda była głównie finansowa. Wykonuję kopie zapasowe zdjęć i filmów niemal co noc, co oznacza, że ​​wszystko, co zostało utracone, to sprzęt, a nie zdjęcia. Dzięki programowi Apple iPhoto lub Google Photos Twoje zdjęcia są automatycznie przesyłane do chmury, więc nawet jeśli wszystkie sprzęty zostaną skradzione, te zdjęcia i wspomnienia są oddzielone.

4) Użyj menedżera haseł

Ten jest nieco bardziej styczny i nie ma znaczenia, ale w najgorszym przypadku będzie to bardzo pomocne. Menedżer haseł tworzy trudne do zidentyfikowania hasła dla dowolnej witryny lub aplikacji, która tego potrzebuje. Co ważniejsze, przechowuje te hasła, więc nie trzeba ich zapamiętywać. Wystarczy zainstalować wtyczkę dla swojej przeglądarki internetowej lub aplikacji w telefonie, a kiedy tylko musisz zalogować się w coś, co wymaga hasła, na przykład gry sloty online bez depozytu, pojawi się monit, Wypełnij login i hasło. Jedyne hasło, które musisz zapamiętać, to hasło, które należy do menadżera haseł.

Co najważniejsze, jeśli coś się wydarzy, a Twoje rzeczy zostaną skradzione, możesz łatwo zmienić hasła większości najważniejszych witryn, po prostu logując się do menedżera haseł.

5) Ubezpieczenie podróżne

 

Szanse są ubezpieczenie podróży nie będzie obejmować wszystko. Może ubezpieczenie właścicieli domów / najemców, ale prawdopodobnie nie. Niezależnie od tego, posiadanie niewielkiego ubezpieczenia podróżnego nie zaszkodzi, a przynajmniej złagodzi cios (finansowy lub emocjonalny).

Ubezpieczenie podróży obiecuje Ci odzyskać pieniądze, jeśli coś dzieje się w podróży i musisz anulować loty, hotele i tak dalej. Dobrym przykładem byłoby złamanie nodze w dwóch miejscach spadających na mokradło w Vina del Mar, w Chile, konieczności korzystania z lokalnej opieki medycznej, a następnie zdobycie sobie 5 500 mil do domu. Tylko przykład.

6) Światło opakowania

Pierwszą rzeczą, którą należy przyjąć, jest to, że nie można jej przynieść. Nawet nie blisko. Drugą rzeczą, którą należy przyjąć, jest to, że można je kupić lokalnie. Niemal wszędzie można kupić ładowarkę, którą zapomniałeś, kurtkę na kolację dla miłej restauracji, lub parę butów turystycznych dla lodowcowego spaceru, którego nie spodziewałeś się.

Oto mantra, którą w końcu przyjąłem: spakować na 80%. Dowiedziałem się o tym od koczownika cyfrowego, który spojrzał na moją 40 l i pomyślałem, że jestem hoarderem.

Opakowanie na 80% jest genialne. Oznacza to, pakuj się w sytuacje, w których będziesz przez większość czasu. Koszulki, bielizna, skarpety, to rzeczy, które prawdopodobnie będziesz nosić codziennie. Kolacja kurtka / fantazyjna sukienka, ponieważ w pewnym momencie być może, możesz iść do fantazyjnej restauracji? Zostaw go w domu. Jeśli sytuacja się pojawi, kup coś lokalnego. Będzie chłodniejsze i prawdopodobnie tańsze.

Można również robić pranie prawie wszędzie. Każdy hostel i większość hoteli mają pralnie na miejscu lub w pobliżu. Najbardziej kiedykolwiek zapłaciłem było około 10 dolarów w Londynie na pranie i suszenie, większość była o połowę. To nie jest nawet pytanie, ile to było warte, w porównaniu do przynosząc więcej ubrań.

Na każdą dalszą podróż przynoszę 5 koszulek, 5 par bielizny i skarpet, 2 pary szortów i dżinsów. Robię pranie raz w tygodniu. Porównaj to, starając się przynieść wystarczająco dużo ubrania przez miesiąc lub 4.

To nie tylko t-shirty. Mam tendencję do przynoszenia ładniejszych koszulek, które codziennie noszę, ale także noszę na noc, jeśli sytuacja się pojawi. Nie jestem t-shirtem, więc codziennie nosiam lekko eleganckie koszule. Można by pomyśleć, że „zrujnować” mycie ich raz w tygodniu, ale większość trzyma się całkiem dobrze. Moja mieszanka różni się nieco w zależności od podróży, ale zwykle jest to dwie długie rękaw koszulki, dopasowane polo lub dwie, a może henley. Nawet w gorących klimatach długie rękawy są w porządku (można je zwinąć).

Znowu poznałam mnóstwo ludzi, którzy mogliby podkręcić koszulkę do klubu i nadal wyglądać lepiej, niż robię w dobrą noc, więc twój przebieg może się różnić.

W chłodniejszych klimatach rzucam dwiema podstawami wełny Merino i wełnianą kurtkę, którą podniosłem w NZ.

Spotkałem kobiet podróżujących, które łączą bluzki, szorty i sukienki, które potrafią przekształcić się z codziennego życia w zmatowienie w noc, raczej w magiczny sposób. Nie mogę tego mówić, widziałem tylko ten wynik, ale w jakiś sposób mieści się w tej samej torbie rozmiarowej co moje.

Myślę, że chodzi mi o to, opakowanie mądrzejsze, nie większe. Jeśli kupisz małą walizkę lub plecak, zmusza cię do myślenia twórczo.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *